Melek Tesisat

Bağcılar Petek Temizleme

Bağcılar Petek Temizleme

Bağcılar petek temizleme şirketinden size merhabalar. Bugün sitemizde okuduğunuz şeyleri daha önce hiçbir yerde okumadınız. Çünkü hiçbir şirket yaptığı işleri sizlere bu kadar detaylı anlatmadı. Sizlere tavsiyemiz burada yazanları dikkatlice okumanız. Çünkü bu yazımızda edindiğiniz bilgiler sayesinde sizleri kandırmak için uğraşan ustaları kolayca anlayacaksınız. Örneğin petek temizleme aparatı ile temizlik yapıldığını iddia edenler vardır. Fakat aparatla petek temizliği yapmak mümkün değildir.

Günlük yaşantımızda hayatımızın birçok alanında tesisat sorunu ile karşılaşmamız mümkündür. Bu nedenle biz petek temizleme şirketi Melek Tesisat olarak yıllardır kaliteli ve dürüst hizmet veririz.

Bizler Melek Tesisat olarak siz değerli müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmet vermek için hazırız. Anında adresinizde olan servis araçlarımız, son teknoloji cihazlarımız ve profesyonel ekibimiz bir telefonunuzla kapınızda.  Bağcılar petek temizleme şirketi Melek Tesisat olarak yılların tecrübesine ve sayısız müşteri memnuniyetine dayanarak tüm işlerimizin garantisini veriyoruz. Sizler de kalorifer petek temizliği hizmetimizden yararlanmak ve kaliteli hizmetin tadına varmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

Bağcılar Petek Temizleme Firması

Bugün sizlere petek temizletme hakkında merak ettiğiniz her şeyin cevabını vereceğiz. Özellikle kış aylarında bir evin olmazsa olmazı olan petek ve kombilerin de temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle kombi temizleme ve petek temizliği önemlidir.

Bu durumun farkında olmayan kişiler bunun gereksiz olduğunu veya faydasız bir işlem olduğunu söylese de durum öyle değildir. Mesela bilgisayarımızın hızlanması ve daha iyi çalışmasını istediğimizde format atıyoruz öyle değil mi? Peki o zaman neden peteğimiz daha iyi ısınsın diye petek temizliği yaptırmayalım? Aslında durum tam olarak bundan ibarettir.

Bağcılar petek temizleme işini gereksiz görmek bir hatadır. Çünkü petek temizliği önemli bir ihtiyaçtır. Peki, petek temizliği yapılmalı mı? Peteklerimiz kullanım süresine bağlı olarak kireç, kışır, tortu, balçık ve çamur gibi maddeleri içerisinde bulundurur.

Isıtma sisteminde ortaya çıkan bu maddeler arızalara, ısınma sorunlarına ve kabarık doğalgaz faturalarının ortaya çıkmasına sebep olur. Bu tür sorunlarla karşı karşıya gelirseniz sakın korkmayın. Petek temizleme şirketimiz Melek Tesisat bu sorunlarınıza hızlı ve güvenilir çözüm bulur.

Kalorifer Petek Temizliği İşine Neden İhtiyaç Duyarsınız?

  • Peteklerinizde meydana gelen tortular peteklerdeki ısının eşit dağılmamasına sebep olur. Çünkü tortular peteklerin alt kısmında oluşur böylece alt kısımlar ısınmaz.  Bağcılar petek temizleme işine niye ihtiyacınız olacak sorusuna cevaba devam ediyoruz.
  • Kombinin en önemli parçalarından biri olan pompa ve eşanjör de bu durumdan etkilenebilir. Çünkü peteklerde oluşan tortular kombi sistemine taşınır.
  • Peteklerde oluşan kireç eşanjörde üretilen suyun yeteri kadar ısınmamasına sebep olur.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde oluşan bu maddeler boruların tıkanmasına sebep olur. Bu tıkanma da yine ısınma sorunlarına yol açar.
  • Oluşan maddeler zamanla kombiye zarar verir ve yüksek maliyetli işlemler gerektirir.
  • Son olarak bu maddeler sisteme zarar verdiği gibi tamamen çürüyüp kullanılmaz hale gelmesine de sebep olabilir.

Sonuç olarak tüm bu durumlar ilerledikçe yaşam kalitemiz düşer. Bu yüzden  Bağcılar petek temizleme işine ihtiyaç duyarız. Yeteri kadar ısınamayız fakat normalden yüksek faturalar ile karşı karşıya geliriz. Ayrıca az maliyetle halledebileceğimiz sorunlar ilerledikçe yüksek fiyatlı tamir işlemleri yapmamıza sebep olur.

Peki, Bu Sorunun Çözümü Nedir?

Bu sorunun öncelikli çözümü en az iki yılda bir petek temizliği yapmaktır. Düzenli olarak petek temizliği yaptırırsak bu sorunların hiçbiriyle karşılaşmayız. Bunun yanı sıra ısıtma sisteminizden istediğimiz verimi alırız ve faturalarımızda ciddi tasarruf elde etmiş oluruz.

Yerden Isıtma Sisteminde Temizlik

Yerden ısıtma sistemlerinin temizliği yeterli verimi almamız ve güvende olmamız açısından çok önemlidir. Özellikle kış aylarında öncelikli ihtiyaçlarımız arasında olan ısıtma sistemlerinin temizliğini kış gelmeden yaptırmalıyız.  Bağcılar petek temizleme şirketimiz aynı zamanda yerden ısıtma temizliği de yapar.

Meydana gelen kireçlenme ve tortulaşmaya özellikle yerden ısıtma sistemlerinde ekstra özen göstermeliyiz. Bu sistemlerin temizlenmesini ekibimiz özenle ve profesyonel bir şekilde yapar. Bu işlem yapılırken kimyasal kullanımı da mümkündür. Fakat biz kombiye zarar verdiği için kimyasal kullanımını önermiyoruz. Bizler temizleme işini özel makinelerimiz sayesinde kolayca yapıyoruz.

Bağcılar Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını vermek şirketimiz için oldukça basittir. Çünkü işinde profesyonelleşmiş bir ekip için petek temizliği basit ve etkili bir işlemdir. Etkili bir petek temizleme işlemi yaptırmak yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre zarfında öncelikle banyoda bulunan havlupanı sökeriz.  Bağcılar petek temizleme hizmetinin düzgün yapılması için kombi filtresi çok önemlidir.

Daha sonra kombinin içerisinde bulunan filtreyi çıkarmalıyız. Filtreyi çıkarmak petek temizliği için büyük önem taşır. Çünkü filtreyi çıkarmazsak kireç ve tortular tam olarak temizlenmeyecektir. Filtreyi söktükten sonra petek temizleme makinesini işleme sokarız ve işleme başlarız.

Bu işlemi yaparken bütün peteklerin kapalı olması oldukça önemlidir. Nitelikli bir temizleme işlemi olması için sadece temizlenecek olan peteğin açık olması gerekir. Onun dışındaki petekler kapatılır. Bu işlem bütün petekler için sırasıyla yapılır. Böylece tüm petekler tertemiz olur.

Bağcılar Petek Temizlemede Antifriz Kullanımı

Bağcılar petek temizleme işlemi tamamlandıktan sonra müşterilerimizin isteğine bağlı olarak peteklere antifriz de ekleyebiliyoruz. Peki, antifriz nedir, niçin kullanılır? Antifriz peteklere ilave edildiğinde olası bir elektrik kesintisi olduğunda petekler bir anda soğumuyor bir süre daha ısınmaya devam ediyor.

Şunu belirtmeliyiz ki antifriz ilave etme ek ücrete tabiidir. Bu işlemlerin tamamını yaptıktan sonra kombinin filtresini tekrar takarız ve kombiyi işleme sokarız. Bu işlemler sonucunda sizler ısınma sisteminizden yeteri verimi almakla kalmayıp faturalarınızda yaklaşık %30 tasarruf sağlamış olacaksınız.

Ne Zaman Petek Temizliği Yaptırmalıyız?

Genellikle peteklerimizde ısı kaybı yaşandığı zaman petek temizliği yapma vaktimizin geldiğini anlamamız mümkündür. Çünkü peteklerde oluşan pislikler ısının eşit dağılmasını engellemektedir. Bu nedenle evlerinizde kombinize en uzakta olan peteğiniz size yardımcı olacaktır.  Bağcılar petek temizleme hizmeti almanız gerektiğini şu testle anlarsınız. En uzak kalorifer peteğin alt kısım ile üst kısım arasında bir ısı farklı var ise bu peteklerinizi temizlemeniz gerektiğine işarettir. Çünkü bu durum ısının eşit miktarda dağılmasını engelleyen pislikler olduğuna işarettir.

Bunun yanı sıra bizlere petek temizliğini tek başıma yapabilir miyim? Bu tür soruları çok fazla alıyoruz. Eğer nitelikli bir petek temizleme işleminden bahsediyorsanız bunu kendinizin yapması pek mümkün değildir. Sizlerin bu konuda bazı doğru bildiğiniz yanlışları belirtmek isteriz.

  • Sizler peteklerinizde bulunan havayı alarak içindeki kirli suyu dışarı aktarırsınız.
  • Ayrıca peteklerimizde bulunan tahliye vanasını açarak peteklerde bulunan suyu tamamen boşaltarak da petek temizliği yaptığınızı sanırsınız.

Bunlar evde  Bağcılar petek temizleme hakkında doğru bildiğimiz yanlışlardan bazılarıdır. Çünkü bunların hiçbiri bize nitelikli bir petek temizliği sonucunu vermez. Doğru bir petek temizliği profesyonel bir şirket tarafından kalorifer peteği temizleme makinesi tarafından yapılandır. Ayrıca bu hizmeti alırken kombi temizletme de yaptırmanız faydalı olacaktır. Çünkü tam bir fayda görmek istiyorsanız kombi petek temizleme hizmeti almalısınız.

Pek çok müşterimiz petek temizliğinin nasıl yapıldığından ziyade ne kadar ücretle yapıldığını merak ediyor. Bunun için bir şey söylemek pek doğru değildir. Çünkü ucuz olan kalitesizdir veya pahalı olan kalitelidir yorumunu yapmak mümkün değildir. Müşteri kazanmak uğruna uygun fiyat veren birçok usta vardır. Bu konuda dikkatli olmanızı ve  Bağcılar petek temizleme işini doğru bir şirkete emanet etmenizi öneriyoruz.

Petek Temizleme Sık Sorulan Sorular

Peteklerin temizlenmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Peteklerinizin havasını almanıza rağmen yeterince ısınmıyorsa petek temizleme yapmalısınız.

Ne sıklıkla petek temizliği yaptırmalıyız?

Ortalama iki yıl arayla petek temizliği yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Petek temizliği doğalgaz faturasını etkiler mi?

Faturalarınızda %30 oranında bir düşüş olacaktır.

Petek temizliği yaptırmak ne kadar sürer?

Peteklerinizdeki kir yoğunluğuna göre 1-2 saat sürmektedir.

İlaçla petek temizlemeyi önerir misiniz?

Kombiye zarar verdiği için önermiyoruz. Fakat isterseniz yaparız.

Petek temizliğinden sonra sisteme antifriz koymayı önerir misiniz?

Koymayı öneriyoruz çünkü antifriz suyun sıcaklığını sabit tutar.

Petek Temizliği Fiyatı Nedir?

Bizler Melek Tesisat olarak petek temizliği fiyatlarını belirlerken de siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini en başa koyduk. Sizleri zorlamayacak makul fiyatlarla Bağcılar petek temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz.  Bağcılar Petek temizligi fiyat daire çok büyük olmadığı sürece Aralık 2022 itibariyle aşağıdaki tabloda belirttiğimiz gibi belirlenmiştir.

Kalorifer Peteği Temizleme Merak Ettikleriniz

Kalorifer peteği temizliği hakkında en çok aldığımız sorulardan bir tanesi de şudur. Petekleri nasıl temizlerim, kendim petek temizliği yapabilir miyim, kombi petek temizleme nasıl yapılır? Doğalgaz petek temizleme nasıl yapılır? Gelin hep birlikte soruları cevaplayalım.

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim diyorsanız bunun için en sağlıklı yöntem peteklerinizi tek tek sökmektir. Söktüğünüz peteklerin içini yıkayarak petek temizligi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaparken peteklerin içindeki suyu boşaltmanız çok önemlidir. Peki, peteklerin içindeki suyu nasıl boşaltacaksınız?  Bağcılar petek temizleme için önce kombinin ana vanasını açmalısınız. Çünkü bu vanayı açtığınızda petekler içlerinde bulunan suyu dışarı atacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra peteklerdeki suyun boşaldığından eminseniz peteklerin de vanalarını kapatın. Daha sonra petek kilitlerini açarak petekleri yerlerinden çıkartın. Petekleri yıkamak için hazırladığınız alana getirerek temizleme işlemine başlayın. Bizler bu işlemi hortum yardımıyla yapmanızı öneriyoruz. Hortumla içerisinde hiçbir pislik kalmayana kadar peteklerinizi yıkayın.

Yıkama işlemini bitirdikten sonra petekleri aynı şekilde yerlerine takın ve vanalarını açın. Tüm petekleri olması gerektiği gibi yerleştirdikten sonra kombinin su vanasını açın. Son olarak peteklerinizin de vanalarını açarak kullanmaya başlayabilirisiniz. Bu işlem kolay gibi görünse de evde yapması oldukça zor bir işlemdir. Melek Tesisat uygun fiyata profesyonel makineler sayesinde işlemi yapar.